O nas

Serwis Środowisko to kompleksowe źródło wiedzy z dziedziny prawa ochrony środowiska, dostępu do zasobów środowiska, programów ochrony środowiska, czy gospodarki odpadami. Na stronie Srodowisko.ABC.com.pl poruszamy również tematykę samorządu terytorialnego, organów i instytucji wykonujących zadania z zakresu ochrony środowiska, w tym także tych na podstawie przepisów o ochronie środowiska Unii Europejskiej.

Na łamach Serwisu Środowisko publikujemy, koncentrujące się na praktycznych aspektach omawianego zagadnienia, komentarze specjalistów. Komentarze zawierają konkretne przykłady rozwiązań, jakie mogą być zastosowane przez specjalistę w danej sytuacji. Wskazują także na doktrynalne problemy związane z danym zagadnieniem. Ich zawartość sprawia, że są użyteczne w wielu przypadkach i odpowiadają potrzebom różnych Użytkowników.

W Serwisie Środowisko znajdą Państwo opisane w przyjazny sposób najnowsze informacje z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska. Nasi eksperci codziennie prezentują Państwu najświeższe informacje dotyczące zmian w prawie, omówienia najważniejszych orzeczeń oraz profesjonalną analizę wydarzeń rynkowych. Dział Technologie to z kolei omówienie najnowszych rozwiązań technologicznych zastosowanych w służbie ochrony środowiska.

Serwis Środowisko zawiera wyczerpujące odpowiedzi ekspertów na praktyczne pytania z zakresu ochrony środowiska, gospodarki odpadami czy przeciwdziałania nadzwyczajnym zagrożeniom środowiska. Mogą Państwo zadawać pytania wykupując produkt płatny Prawo Ochrony Środowiska.

Serwis internetowy to także wybrane ujednolicone akty prawne, informacje o szkoleniach, konferencjach oraz o promocjach i najlepszych publikacjach branżowych z oferty księgarni Profinfo.pl.

Logo ABC

Praktycznie rzecz biorąc

Publikacje ABC są profilowane pod kątem poszczególnych grup zawodowych i podnoszą efektywność ich codziennych działań biznesowych. Użytkownicy produktów marki ABC korzystają z narzędzi oraz informacji skupionych na praktyce i opisujących konkretne metody postępowania. Wszystko jest na bieżąco aktualizowane i uzupełniane przykładami, dającymi pewność wyboru rekomendowanych rozwiązań.