Strona główna » Wiedza » Aktualności » Zielony Laur 2012 dla KGHM za zmniejszenie ilości odpadów

Zielony Laur 2012 dla KGHM za zmniejszenie ilości odpadów

01.06.13

Polska Izba Gospodarcza "Ekorozwój" przyznała KGHM Polska Miedź S.A. Zielony Laur 2012 za zwiększenie procesu odzyskiwania ołowiu z odpadów w Hucie Miedzi Głogów. Dzieki temu w najbliższych latach składowiska odpadów znikną z hut należących do holdingu.

articleImage: Zielony Laur 2012 dla KGHM za zmniejszenie ilości odpadów fot. Thinkstock

Będzie to możliwe, bo w latach 2011-2012 zmodernizowano wydział ołowiu w Hucie Głogów, gdzie dobudowano czwarty piec Doerschla. Modernizacja wydziału ołowiu w hucie kosztowała ponad 40 mln zł. Część środków na ten cel tj. 12 mln złotych lubińska spółka uzyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

"Program zwiększenia przerobu odpadów ołowionośnych wiąże się z likwidacją już składowanych odpadów. Planujemy, że na przestrzeni najbliższych kilku lat składowiska odpadów zostaną bardzo ograniczone, a w dalszej perspektywie znikną zupełnie z hut KGHM" - poinformował Janusz Piątkowski, dyrektor departamentu polityki ekologicznej KGHM.

Dzięki inwestycji w piec w Hucie Głogów KGHM mógł zmienić proces produkcyjny ołowiu surowego i w efekcie zwiększyć przerób odpadów ołowionośnych o 15 tys. ton na rok.

Konkurs Polskiej Izby Gospodarczej "Ekorozwój" odbywał się pod patronatem Janusza Piechocińskiego, wicepremiera i ministra gospodarki. Była to już jego ósma edycja.

"Ekorozwój" to organizacja samorządu gospodarczego zrzeszającą osoby fizyczne i prawne prowadzące działalność gospodarczą, organizacje społeczne, stowarzyszenia, organizacje samorządowe i fundacje.

Głogowska inwestycja w hucie KGHM zdobyła wcześniej kilka innych nagród ekologicznych.

01.06.13
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE