Strona główna » Wiedza » Omówienia orzecznictwa » WSA: nie można określić uwarunkowań środowiskowych tylko dla części przedsięwzięcia

WSA: nie można określić uwarunkowań środowiskowych tylko dla części przedsięwzięcia

11.10.17

Nie jest dopuszczalne wydanie przez organ decyzji, która określa uwarunkowania środowiskowe jedynie dla części wnioskowanego przedsięwzięcia, a w odniesieniu do pozostałej jego części określenia uwarunkowań odmawia - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.  

articleImage: WSA: nie można określić uwarunkowań środowiskowych tylko dla części przedsięwzięcia fot. Thinkstock

Przedsiębiorca wystąpił o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia związanego z odzyskiem i unieszkodliwianiem odpadów.

Burmistrz w punkcie A rozstrzygnięcia swej decyzji określił środowiskowe uwarunkowania jedynie dla wyszczególnionej części planowanego przedsięwzięcia, natomiast w punkcie B odmówił ich określenia dla pozostałej jego części.

Wnioskodawca w odwołaniu od tej decyzji wyraźnie wskazał, że zaskarża ją tylko w punkcie B, tj. w zakresie w jakim odmówiono określonych uwarunkowań dla przedsięwzięcia.

W sprawie pojawiło się pytanie, czy dopuszczalne było wydanie przez burmistrza decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która określa te uwarunkowania jedynie dla części wnioskowanego przedsięwzięcia.

Poznaj Linie Orzecznicze Lex >>>

WSA wyjaśnił, iż nie jest dopuszczalne wydanie przez właściwy organ decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która określa te uwarunkowania jedynie dla części wnioskowanego przedsięwzięcia, a w odniesieniu do pozostałej jego części określenia środowiskowych uwarunkowań odmawia.

W konsekwencji nie jest możliwe skuteczne ograniczenie zakresu odwołania wniesionego od takiej decyzji jedynie do wskazanej jej części (określającej środowiskowe uwarunkowania albo odmawiającej ich określenia) – uznał sąd.

Na podstawie:
Wyrok WSA w Poznaniu z 20 kwietnia 2017 r., sygn. akt IV SA/Po 928/16, nieprawomocny 

Anna Dudrewicz 11.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE