Strona główna » Wiedza » Aktualności » W Krakowie rozpoczęła się kampania „#NieDuś”

W Krakowie rozpoczęła się kampania „#NieDuś”

16.05.18

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i dr Janusz Skalski w najnowszej kampanii „#NieDuś” pokazują żółtą kartkę mieszkańcom Krakowa, którzy do tej pory nie wymienili swojego pieca na proekologiczny. Akcja rozpoczęła się potrwa do 30 maja.

articleImage: W Krakowie rozpoczęła się kampania „#NieDuś” Autor zdjęcia: Karol Kozłowski

Kampania przypomina mieszkańcom, że od 1 września 2019 r. palenie węglem i drewnem będzie zakazane, a za łamanie przepisu grozić będą kary finansowe – do 5 tys. zł. Organizatorem kampanii jest Urząd Miasta Krakowa.

„Chcemy z kampanią dotrzeć do tych, którzy jeszcze pieców nie wymienili. Ale chcemy też dotrzeć do ich znajomych, przyjaciół, rodziny. To ważne dla nas wszystkich” – powiedziała dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Miasta Krakowa Elżbieta Kantor. Jak podkreśliła, chodzi o zdrowie krakowian.

Kantor poinformowała, że kampania będzie bardzo intensywna. Od środy zaś pojawią się zadymione, szaro-żółte billboardy i citylighty z ostrzeżeniem w postaci żółtej kartki pokazanej tym mieszkańcom Krakowa, którzy ciągle jeszcze nie wymienili swoich pieców na proekologiczne. Kampania jest realizowana także w lokalnej prasie, komunikacji miejskiej oraz w mediach społecznościowych.

Kampanię "#NieDuś" wsparli swoim udziałem m. in. Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i kariolog dr Janusz Skalski, którzy w spotach wideo wyrażają troskę o stan powierza w Krakowie i zwracają się bezpośrednio do mieszkańców miasta. Do udziału zostali także zaproszeni krakowscy blogerzy i działacze społeczni.

Rok 2018 to ostatnia szansa na uzyskanie dotacji na wymianę pieca przyznawanych przez Gminę Miejską Kraków dzięki Programowi Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

Od 1995 r. w Krakowie wymienionych zostało ponad 37 tys. nieekologicznych pieców. Zgodnie z szacunkami Urzędu Miasta Krakowa, do wymiany zostało jeszcze ok. 9,5 tys. palenisk. Zgodnie z prognozami w tym roku wymienionych zostanie ok. 6 tys. pieców. (PAP)

16.05.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE