Strona główna » Wiedza » Aktualności » Tchórzewski: samorządy chcą opłaty za wjazd do stref niskiej emisji

Tchórzewski: samorządy chcą opłaty za wjazd do stref niskiej emisji

13.03.18

To samorządy upomniały się o opłatę za wjazd do stref czystego transportu, zgadzamy się z tym – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. W projekcie nowelizacji ustawy o OZE pojawił się zapis o takiej opłacie w wysokości do 25 zł za dobę.

articleImage: Tchórzewski: samorządy chcą opłaty za wjazd do stref niskiej emisji www.tchorzewski.pl

„Samorządy się upomniały, twierdząc, że strefy bez opłaty za wjazd są bez sensu. Takie są wnioski samorządów i my się z nimi zgadzamy. Opłata pozwoli zgromadzić pieniądze na działania proekologiczne” - powiedział minister Tchórzewski w Toruniu. „Ja uważam za słuszne, żeby samorządy miały możliwość pobierania tych opłat w jakimś ograniczonym zakresie. Podzielam taki pogląd i staram się w tej dziedzinie pomóc” - dodał.

Możliwość wyznaczenia stref czystego transportu przewiduje ustawa o elektromobilności. W trakcie prac parlamentarnych wykreślono z niej jednak możliwość poboru opłaty w wysokości do 30 zł dziennie za wjazd do takiej strefy pojazdem z silnikiem spalinowym.

W przyjętym już przez komitet stały Rady Ministrów projekcie nowelizacji ustawy o biopaliwach znalazł się zapis, modyfikujący ustawę o elektromobilności i zakładający, że opłata za wjazd do strefy niskiego transportu może wynosić maksymalnie 25 zł za dobę lub 2,5 zł za godzinę, przy czym może mieć formę abonamentu lub ryczałtu. (PAP)

13.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE