Strona główna » Wiedza » Analizy i komentarze » Sondaż: Włosi najbardziej zaniepokojeni degradacją środowiska naturalnego

Sondaż: Włosi najbardziej zaniepokojeni degradacją środowiska naturalnego

15.06.17

Zniszczenie środowiska naturalnego wywołuje największe zaniepokojenie Włochów - wynika z sondażu opublikowanego w czwartek przez dziennik "La Repubblica". Na dalszych miejscach jest niestabilność polityczna i terroryzm.

articleImage: Sondaż: Włosi najbardziej zaniepokojeni degradacją środowiska naturalnego fot. Thinkstock

Sondaż, przeprowadzony przez Instytut Demos wskazuje, że degradacją przyrody niepokoi się 58 proc. obywateli. 56 proc. jako przyczynę zaniepokojenia podaje niestabilność polityczną.

Połowa Włochów niepokoi się o przyszłość dzieci, a 44 proc. z powodu ataków terrorystycznych.

Jako następne przyczyny zaniepokojenia Włosi wymienili w sondażu globalizację, brak emerytury, perspektywę utraty pracy i kłopoty finansowe. Na ostatnim miejscu znalazł się kryzys międzynarodowy na giełdach i w systemie bankowym, czym martwi się prawie jedna trzecia mieszkańców Włoch.

W tym samym sondażu 76 proc. jego uczestników przyznało, że często niepokoi się z powodu globalnego stanu niepewności. Dwie trzecie jako powód podaje względy ekonomiczne, a 41 proc. wiąże swój niepokój z przestępczością.

Trzy czwarte Włochów uważa, że młodzież czeka gorsza przyszłość z socjalnego i ekonomicznego punktu widzenia.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ cyk/ malk/

15.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE