Strona główna » Wiedza » Aktualności » Segregacja odpadów: resort środowiska rusza z dużą kampanią informacyjną

Segregacja odpadów: resort środowiska rusza z dużą kampanią informacyjną

14.08.12

 Od 13 sierpnia rozpoczęła się przygotowana przez ministerstwo środowiska duża kampania informacyjna promująca właściwe postepowanie ze śmieciami. Telewizyjne i radiowe spoty prezentują proste porady, jak dbać o swoje otoczenie i jednocześnie informują, że od 1 lipca 2013 roku ci, którzy segregują śmieci, będą płacili za ich wywóz mniej od tych, którzy nie segregują. Kampanii poświecono stronę www.naszesmieci.pl.

articleImage: Segregacja odpadów: resort środowiska rusza z dużą kampanią informacyjną fot. Thinkstock

 Czy karton po soku wrzucić do kosza na papier, ponieważ jest z niego zrobiony, czy do plastiku, gdyż jego wnętrze jest wyłożone folią? Na te i inne pytania odpowiada Ministerstwo Środowiska, rozpoczynając kampanię poświęconą właściwemu postępowaniu ze śmieciami. Spoty telewizyjne, radiowe i strona www.naszesmieci.pl prezentują proste porady, jak dbać o swoje otoczenie i jednocześnie informują, że od 1 lipca 2013 roku ci, którzy segregują śmieci, będą płacili za ich wywóz mniej od tych, którzy nie segregują.


Zobacz film promujący kampanię>>>

Zaczynamy nowoczesne zarządzanie odpadami i po raz pierwszy mamy realną szansę na czystą Polskę. Gminy już przygotowują się do zmian, które dla nas, najpóźniej do połowy 2013 roku, będą oznaczać odbiór wszystkich śmieci za jedną stawkę i obowiązkowo niższe rachunki za odpady posegregowane. - mówi Marcin Korolec, minister środowiska. Każdy z nas codziennym zachowaniem wpływa na swoje otoczenie. Jeśli palimy śmieci w domowym piecu, to musimy wiedzieć, że zatruwamy środowisko, ale też zdrowie nas samych i naszych dzieci, gdyż narażamy nasze rodziny na wdychanie trujących substancji. Stąd potrzeba kampanii edukacyjnej na ten temat.

Z badań statystycznych wynika, że spośród problemów ekologicznych Polacy najbardziej boją się: zanieczyszczenia powietrza (aż 54% z nas), problemu śmieci (53%) i zanieczyszczenia wód (53%). Śmieci są dla nas takim utrapieniem, że zgadzamy się nawet na bardziej rygorystyczne przepisy czy ostrzejsze kary za wyrzucanie ich w niedozwolone miejsca. Jednocześnie tylko 45% Polaków deklaruje, że odpady segreguje regularnie, a 17%, że robi to sporadycznie.
 

Przejdź do strony artykułu: « »
Karol Kozłowski 14.08.12
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE