Strona główna » Wiedza » Aktualności » Prace społeczne na rzecz organizacji zajmującej się ochroną zwierząt za znęcanie się nad jeżem

Prace społeczne na rzecz organizacji zajmującej się ochroną zwierząt za znęcanie się nad jeżem

13.07.17

Prace społeczne na rzecz organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, nadzór kuratora oraz nakaz uczestnictwa w terapii psychologicznej to kara jaką wymierzył sąd w Środzie Śląskiej (Dolnośląskie) dwóm gimnazjalistkom, które znęcały się nad jeżem.  

articleImage: Prace społeczne na rzecz organizacji zajmującej się ochroną zwierząt za znęcanie się nad jeżem fot. Thinkstock

Orzeczenie w tej sprawie zapadło w środę przed sądem rodzinnym. Posiedzenie sądu było niejawne.

Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski, sąd orzekł wobec dwóch nastolatek obowiązek wykonania prac społecznych na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraży przez trzy miesiące, po 15 godzin miesięcznie.

Decyzją sądu gimnazjalistki mają zostać również objęte nadzorem kuratora sądowego. „Sąd zobowiązał je także do uczestniczenia w treningu zastępowania agresji, umiejętności społecznych i empatii, a także do podjęcia terapii psychologicznej” - powiedział sędzia Poteralski.

Sprawa znęcania się nad zwierzęciem wyszła na jaw po tym, jak w internecie pojawił się film, na którym widać jak jeż płonie. Na filmie było słychać śmiech i komentarz jednej z nastolatek.

Orzeczenie sądu nie jest prawomocne.(PAP) 

13.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE