Strona główna » Wiedza » Aktualności » Ministerstwo rozważa wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach

Ministerstwo rozważa wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach

17.07.17

Producenci są sceptyczni, sklepy nie mówią "nie"; wszyscy czekają na szczegóły ewentualnych propozycji resortu – pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Ministerstwo rozważa wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach.  

articleImage: Ministerstwo rozważa wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach fot. Thinkstock

Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji na opakowania po napojach. To kolejny pomysł na zmniejszenie ilości odpadów w obiegu - informuje "Rzeczpospolita".

Firmy zwracają uwagę, że odpady opakowaniowe to jedynie 15 proc. wprowadzanych na rynek. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają jednak, że opakowania po napojach najłatwiej jest ująć w systemie kaucyjnym ponieważ są dosyć ustandaryzowane - czytamy w artykule.

Zdaniem dziennikarzy gazety główny ciężar wdrożenia systemu zbiórki spadłby na sklepy. - Taki system ma oczywiście szereg plusów, ale ocena zależy choćby od tego, kto ponosiłby koszty ustawiania automatów. Małe sklepy nie mają wolnej powierzchni, jaka musiałaby zostać przeznaczona pod takie rozwiązania - ocenia Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu. (PAP) 

17.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE