Strona główna » Wiedza » Aktualności » Minister uchyla decyzję ws. usuwania drzew w Puszczy Białowieskiej

Minister uchyla decyzję ws. usuwania drzew w Puszczy Białowieskiej

15.05.18

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wydał polecenie, by uchylić decyzję byłego szefa Lasów Państwowych, która pozwoliła na usuwanie z Puszczy Białowieskiej drzew zasiedlonych przez korniki. Organizacje ekologiczne przyjęły tę dycyzję z satysfakcją.

articleImage: Minister uchyla decyzję ws. usuwania drzew w Puszczy Białowieskiej fot. Thinkstock

Poinformował o tym we wtorek rzecznik resortu środowiska Aleksander Brzózka. Wyjaśnił, że minister taką decyzję podjął w poniedziałek. Formalnie dokument musi teraz uchylić dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Według rzecznika powinno się to stać w ciągu kilku dni. Brzózka dodał, że w tym tygodniu zostanie powołany zespół, który zająć się ma przyszłością Puszczy Białowieskiej.

Decyzja nr. 51 została wydana przez byłego szefa LP Konrada Tomaszewskiego 17 lutego ub.r. Dotyczyła ona usuwania drzew zasiedlonych przez korniki oraz pozyskania drzew powodujących zagrożenie bezpieczeństwa publicznego i pożarowego, we wszystkich klasach wieku drzewostanów w nadleśnictwach Białowieża, Browsk i Hajnówka.

- Decyzja ministra to konkretny krok w kierunku wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE - mówi Agata Szafraniuk z organizacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. - Cieszymy się, że w końcu minister Kowalczyk wykonał konkretny krok w kierunku wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. Teraz pozostaje jeszcze jeden podpis do wykonania. Uchylenie aneksu pozwalającego na zwiększoną wycinkę. Wtedy możemy w końcu znacząć rozmawiać o przyszłości puszczy - dodaje.

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE