Strona główna » Wiedza » Aktualności » Michał Kurtyka nowym wiceministrem środowiska

Michał Kurtyka nowym wiceministrem środowiska

04.07.18

Nominację wręczył minister środowiska Henryk Kowalczyk. Kurtyka od 27 kwietnia 2018 r. jest pełnomocnikiem ds. Prezydencji COP 24. 

articleImage: Michał Kurtyka nowym wiceministrem środowiska fot. Thinkstock

Nowy wiceminister jest absolwentem Ecole Polytechnique i stypendystą w zakresie optyki kwantowej, znajdującego się pod Waszyngtonem (DC) National Institute of Standards and Technologies. Pracował tam pod przewodnictwem laureata nagrody Nobla z fizyki Williama D. Phillips’a. Jak podaje resort środowiska, Michał Kurtyka w trakcie studiów specjalizował się również w ekonomii. Wiedzę z tego zakresu zgłębiał na uniwersytecie w Louvain La Neuve i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Natomiast pracę doktorską obronił na Uniwersytecie Warszawskim.

Nowy wiceminister karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, w zespole ministra Jana Kułakowskiego, odpowiedzialnego za prowadzenie negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską. Następnie, jak podaje resort środowiska, prowadził modernizację wielu polskich firm.

Od 1 stycznia 2016 r. pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Energii. Zajmował się tam rozwojem technologicznym oraz wprowadzaniem innowacji do sektora energii, realizacją polityki klimatycznej i energetycznej w sektorze paliwowo-gazowym. 

Był także pomysłodawcą „Planu Rozwoju Elektromobilności”, a następnie pilotował tworzenie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Natomiast 27 kwietnia 2018 r. został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. Prezydencji COP 24. 

Dorian Lesner 04.07.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE