Strona główna » Wiedza » Pytania i odpowiedzi » Jak długo organ musi przechowywać decyzje z zakresu ochrony środowiska?

Jak długo organ musi przechowywać decyzje z zakresu ochrony środowiska?

04.09.17

Pytanie pochodzi z publikacji Prawo Ochrony Środowiska:Jak długo należy przechowywać dokumenty ochrony środowiska? Chodzi m.in. o wygaszone decyzje na wprowadzanie gazów i pyłów, pozwolenia wodnoprawne itp.  

articleImage: Jak długo organ musi przechowywać decyzje z zakresu ochrony środowiska? fot. Thinkstock

Odpowiedź:
Kwestie przechowywania dokumentów dotyczących ochrony środowiska, w tym decyzji administracyjnych, określa instrukcja kancelaryjna / jednolity wykaz akt obowiązujące w danym urzędzie / jednostce organizacyjnej. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 18.01.2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych, pozwolenia na wprowadzenie do środowiska substancji lub energii (w tym pozwolenia zintegrowane, pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza) oraz pozwolenia wodnoprawne należą do kategorii B10, a zatem powinny być przechowywane przez 10 lat od roku, w którym dany dokument został wytworzony, jeżeli utracił on znaczenie dla danej jednostki organizacyjnej - por.: art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z 14.07.1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. 

Ewa Florkiewicz 04.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE