Strona główna » Wiedza » Aktualności » Bestsellery sierpnia 2015 w księgarni profinfo.pl

Bestsellery sierpnia 2015 w księgarni profinfo.pl

12.09.15

Książki o tematyce dotyczącej ochrony środowiska najlepiej sprzedające się w księgarni internetowej www.profinfo.pl w miesiącu sierpniu 2015 r.

articleImage: Bestsellery sierpnia 2015 w księgarni profinfo.pl Baza książek Wolters Kluwer

1. Decyzje środowiskowe.
Autorzy: Dariusz Kałuża, Marcin Płoszka, Renata Robaszewska, Paulina Wach.
Rok wydania: 2015.
Wykorzystując bogate doświadczenie uzyskane podczas wieloletniej obsługi inwestorów oraz urzędów gmin w Polsce, autorzy w przystępny sposób omawiają zagadnienia związane z decyzjami środowiskowymi. W szczególności zwracają uwagę na aspekty o wymiarze praktycznym, obrazując je przypadkami, z którymi mieli do czynienia we własnej praktyce. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

2. Prawo ochrony środowiska w transakcjach fuzji i przejęć oraz nabycia nieruchomości.
Autorzy: Bartosz Kuraś, Dominik Wałkowski, Izabela Zielińska-Barłożek.
Rok wydania: 2014.
Podstawowym walorem książek tej serii jest pokazanie praktycznego stosowania prawa z punktu widzenia prawnika. Syntetyczne objaśnienia mają uzasadniać podjęcie konkretnych decyzji i prowadzić do konkluzji: "w takiej sytuacji można zrobić"?. W celu ułatwienia korzystania z książki wprowadzono dodatkowe pogrubienia podkreślające ważne informacje oraz piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

3. Prawo środowiska Unii Europejskiej.
Autor: Maria Magdalena Kenig-Witkowska.
Rok wydania: 2012.
Publikacja jest pierwszym na rynku zbiorem zawierającym wybór aktów prawnych Unii Europejskiej dotyczących obrotu prawnego Unii w dziedzinie środowiska. Wybrane dokumenty zostały poprzedzone wprowadzeniem do prawa środowiska UE i podstawowymi informacjami dotyczącymi regulacji systemowych i sektorowych tej dziedziny prawa. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

4. Prawo ochrony środowiska.
Autor: Marek Górski (red. nauk.).
Rok wydania: 2014.
Książka składa się z dwóch części - w pierwszej przedstawiono zagadnienia dotyczące zasad ogólnych prawa ochrony środowiska, kwestie zadań i kompetencji organów zarządzających tą ochroną, poruszono też problematykę odpowiedzialności prawnej. W drugiej części omówiono natomiast regulacje sektorowe dotyczące zwłaszcza prawa emisyjnego, ochrony powietrza, usuwania skutków poważnych awarii, gospodarki odpadami, ochrony wód morskich i ochrony różnorodności biologicznej. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

5. Prawo środowiska Unii Europejskiej. Zagadnienia systemowe.
Autor: Maria Magdalena Kenig-Witkowska.
Rok wydania: 2011.
Książka zawiera najważniejsze wiadomości na temat mechanizmów funkcjonowania polityki i prawa UE w dziedzinie środowiska oraz bogate wskazówki bibliograficzne dotyczące dokumentów, poglądów doktryny i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 

Fragment publikacji (.pdf)

 

Jacek Górski 12.09.15
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Zespół księgarni Profinfo
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE